Солома як добриво. Вибрати й купити деструктор для стерні.
Солома
або інші рослинні залишки це дуже гарне органічне добриво, яке чомусь все
частіше фермери намагаються прибрати зі своїх полів. Їх використовують на корм
тваринам або зовсім спалюють.
Солому
ні в якому разі не можна палити, це може мати негативні наслідки:
1)
Шкода навколишньому середовищу, дим згубно впливає на атмосферний шар планети.
А якщо ще вітряна погода, то можуть трапитися пожежі і на інших полях або
сінокосах.
2)
Це дуже шкідливо для грунту, адже високі температури геть вбивають корисні мікроорганізми
і призводить до зневоднення ґрунту. Дуже страждає біологічна активність грунту.
На 1 га стерні втрачається до 30-40 кг азоту і 2500-2900 кг вуглецю - основного
джерела енергії для грунтової мікрофлори. Пропадають запаси води в шарі до 10
см і погіршуються всі властивості грунту.
Позбавлятися
рослинних залишків потрібно тільки в тому випадку, якщо вони заражені.
Наприклад, залишки кукурудзи зараженої цефалоспорозом згубно впливають на
подальший урожай. Від них потрібно обов'язково позбавлятися, але не шляхом
підпалу. Їх можна заорати глибоко в грунт або взагалі вивезти з поля. У всіх
інших випадках, солома послужить відмінним природним добривом. Тому для її
кращого розкладання в грунті застосовують деструктори. Чи є від них результат і
які наслідки вони ведуть за собою, читайте в цій статті.
Деструктор для стерні - це препарат, який збільшує біологічну
активність грунту і застосовується для розкладання рослинних залишків.
Звичайно,
безумовно найкращий деструктор - це волога. Але все частіше агрономи стикаються
з посухою і проблемою перегнивання соломи. Тому, щоб знайти вихід з цієї
ситуації почали застосовувати деструктори.
Практичні
поради по використанню деструкторів:
1.
Вносити потрібно з прилипачем і в несонячну погоду, а ще краще ввечері.

2.
Залишки потрібно обов'язково закласти в грунт. Але глибоку оранку соломи
проводити не бажано, так ви накриє залишки і цим обмежите доступ повітря,
відповідно вони будуть довше розкладатися.

3.
Для біо і природного деструктора важлива наявність азоту, він є фактично «їжею»
для мікроорганізмів, які є в ньому. На 1 т соломи потрібно - 5-20 кг азоту.
Урожайність соломи дізнатися досить просто: в середньому її на 20-30% більше
врожайності культури. Якщо не дотримуватися цього пункту, то в зимовий період
для рослини високий ризик отримати «азотне голодування», так як основна маса
азоту піде на перегнивання соломи.
Деструктори
продаються різного літражу, за нормами витрат на зернові досить - 2 л / га; на
кукурудзу, соняшник та ріпак - 3-4 л / га. Ціна за десяти літрову баклажку
деструктора з більш популярних варіантів варіюється від 1000 грн до 1500 грн,
можна знайти і дешевше.
Багато
хто після застосування деструктора один раз, очікують відразу побачити
результат в кращій врожайності. Але виробники стверджують, що ефект помітний
після декількох сезонів. Із застосуванням в один цикл буде помітно наступне:
•
Розкладання залишків відбувається значно швидше, ніж зазвичай.
•
Більш легке проходження агрегатів, в результаті цього можна зменшити витрати на
ПММ.
Також
вносячи деструктор в свій грунт, великий шанс отримати антагонізм з природними
бактеріями, так вони будуть тільки пригнічувати один одного. Тому це може бути
не тільки марно, але й шкідливо для полів.
Вірити
в ефективність деструкції чи ні - справа
кожного. На мій погляд, деструкція - це природний процес і втручання в цю процедуру
можливо тільки при посухі. Але кожен агроном і фермер робить цей вибір
самостійно.
