Трактори Zetor (Зетор) в Україні: переваги та недоліки

            Чеський трактор Zetor Major 80 (Зетор Майор 80) - запущений у виробництво з 2013 року і вже завоював покликання в багатьох країнах Євросоюзу. В цьому році в Польщі він став найбільш продаваним трактором. В Україні поставками цієї марки тракторів займається компанія «Агро-Темп».


             У модельному ряду тракторів Zetor представлені моделі потужністю від 45 до 170 к.с. : Utilix, Hortus, Proxima, Forterra, Crystal. Але найоптимальнішою для українського фермера є Major, вона має середній тяговий клас 1.4 і відмінно підходить для великих навантажень, завдяки двигуну власного виробництва з обертовим моментом 317 Нм.


             За характеристиками трактор вважають аналогом МТЗ-82, але Зетор на порядок дорожче. Багато аграріїв налаштовані до нього вельми скептично. Техніка європейська, тому і ціна відповідна. Продавці це аргументують тим, що він набагато якісніше, модернізованіше і ремонт займає менше часу, ніж на МТЗ.  Чи виправдовує ціна якість, ми розглянемо в даній статті.


             Відзначимо, що компанія «Делліф» вперше в Україні виготовила навісний фронтальний навантажувач на трактор КУН Zetor Major 80, вантажопідйомністю 1800 кг - Делліф Стронг 1800. У комплекті до навантажувача йдуть тяги на задню вісь для розподілу навантаження і зерновий ківш об'ємом 1 м3. Додатково на навантажувач були виготовлені палетні вила і щелепний зерновий ківш. Огляд цього трактора з навантажувачем, можна подивитися на ютуб каналі відомого блогера - Сергія Легостаєва (перейти до перегляду)




             Чому багато хто стверджує, що Zetor це повноцінна заміна МТЗ?


· Двигун власного виробництва, потужністю 77 к.с., оснащений турбонаддувом з проміжним охолодженням, для більш ефективної роботи.
· Повітряний фільтр підлягає щоденному або щотижневому очищенню при транспортних роботах на дорогах.
· Вантажопідйомність задньої навіски до 3200 кг.
· Паливний насос не чутливий до якості палива.
· Досить економна витрату палива - 1.1 - 1.6 л / год.
· У господарстві його використовують з різним навісним обладнанням: з-х корпусними оборотними плугами, 4-х метровими культиваторами, 6-ти метровими сівалками, навісними фронтальними навантажувачами, обприскувачами і кормозмішувачами на фермах.
· Комфортна кабіна власної розробки, оснащена кондиціонером і обігрівачем.
· Гарантія 2 роки, але можна продовжити і на 3 роки.


             Скептики стверджували, що на імпортну техніку не можливо знайти запчастин і ремонт буде викликати труднощі. Дилери тракторів Зетор мають представництва з майданчиками, складами запчастин, і сервісною службою в 8-ми регіонах України.


              Трактор був неодноразовим переможцем премій за надійність. Покладаючись на відгуки користувачів, трактор після 3-х років роботи, ремонту не потребував (крім заміни масла і фільтрів) і в народі отримав звання моделі «на все життя». Але кожна техніка має свої мінуси. Виділимо основні недоліки трактора:


· Невеликий обсяг паливного бака - 83 л.
· Не дуже хороша оглядовість кабіни, а саме обмежена оглядовість між колесами.
· Досить небюджетний варіант, не кожен фермер може дозволити собі таку розкіш, але трактор можна придбати в кредит.


              На даний момент трактор має модифікацію Zetor Major HS 80. Оновлення в моделі: двоступенева електрогідравлічна коробка передач 24f * 12r (чотири передачі / три діапазону); максимальна швидкість трактора - 40 км / год; обсяг паливного бака - 120 л; більш простора кабіна, нове сидіння і місце для пасажира. Як бачимо, дана версія трохи краща за попередню, але й дорожче. Якщо ви розглядаєте варіант потужніший, то в модельному ряді Zetor можна вибрати трактор для робіт будь-якої потужності.

    
             В даний час трактор користується великою популярністю в Україні, а багато аграріїв мріють замінити МТЗ на імпортну техніку.

Схожі статті

Введите название своего региона и выберите его из выпадающего списка