Як і який вибрати гербіцид?

             Гербіцид - це спеціальний засіб для боротьби з бур'янистою рослинністю. Однак, щоб його дія приносила результат, потрібно враховувати багато факторів. Більшість аграріїв намагається мінімізувати використання протруйних препаратів, адже вважають, що шкідливі речовини накопичуються в продукції. Насправді це помилкова думка, але в будь-якому випадку, перед використанням прочитайте інструкцію і намагайтеся застосовувати тільки сертифіковані продукти.


             Фермери намагаються проводити більше ґрунтових обробок, для додаткової боротьби з бур'янами, орять і проходять бороною. Навіть це не повністю знищує смітну рослинність, але значно допомагає. Особливо важливу роль гербіциди грають при технології mini-till і no-till де грунт майже не обробляють.


             Розрізняють такі види гербіцидів:  


• селективні - спрямовані на знищення одного виду бур'яну;
• суцільної дії - вбивають всі види бур'янів, тому при вирощуванні сільськогосподарських культур застосовуються перед посівом;
• грунтові - основна дія йде на однорічні бур'яни;
• післясходові - знищує бур'яни після сходів врожаю.
 
Гербіциди для озимих культур


             В останні роки з сильним потеплінням, гербіциди доводиться вносити в осінній період за 2 тижні до посівів. Тому як вони починають проростати вже рано навесні, сильно виснажують грунт і забирають всі корисні речовини для сприятливого розвитку посівів. В осінній період потрібно вносити гербіциди суцільної дії, вони добре справляються зі злаковими бур'янами. Багато агрономів з метою економії нехтують цим і вносять тільки навесні. Саме в осінній період на рослини потрапляє в 4 рази більше діючої речовини. Сума, витрачена на гербіциди буде значно нижче витрат, які ви понесете в результаті розвитку бур'янів.
Кращі гербіциди для озимих культур, які потрібно вносити в осінній період:


Аксіал засіб відмінно підходить для осінньої і весняної обробки адже має не обмежений термін застосування до фази «виходу в трубку». Діюча речовина - піноксаден і клоквінтосет-мексил (антидот). Восени дозування трохи менше - 0.7 л / га. Вноситься один раз. Прибирає однорічні злакові бур'яни. При його використанні восени було помічено підвищення врожайності. Також препарат не впливає на сівозміну.

 

 

Гродил Максі - діюча речовина - йодосульфурон, амідосульфурон, мефенпір-діетил (антидот). Дозування - 0.9 - 0.11 л / га. Надає дію на бур'яни через грунт і листя. Призначений для всіх дводольних бур'янів. При наявності на полі багаторічних бур'янів (наприклад, осот) потрібно буде повторити процедуру весною. Після його застосування не можна висівати - горох, ріпак, гречку і деякі сорти соняшнику, потрібно уточнювати.

 


 
             Ми виділили саме ці засоби, тому як вони підходять для роботи при температурі 5 ° C, при екстремальних погодних умовах і показують результат після одного застосування.
 
             Топ гербіцидів для післясходової обробки:
 
 

 

Прайм, СЕ (аналог Пріми)

Альфа-Стар (аналог Гран-Стар)

Хаммер

Римакс-Плюс

Тріатлон

Діюча речовинна

Флорасулам,  этилгексиловий эфір 

Трибенурон-метил

Флорасулам

Амидосульфурон,  трибенурон-метил

Тифенсульфурон-метил,  трибенурон-метил,  флорасулам

Дозування

1 га/0.5 л

20-25 г/га

20-25 г/га

20-25 г/га

45-50 г/га

Буряни з якими бореться

падалица соняшника, щариця, амброзія, осот, лобода, зірчатка, хвощ

щариця, амброзія, осот, лобода

падалица соняшника, щариця, амброзія, осот

щариця, амброзія, осот, лобода

падалица соняшника, щариця, амброзія, осот, лобода

Термін і температура застосування

з фази кущення до другого міжвузля, 5-25 °C

до флагового листа, 5-25 °C

до флагового листа, 5-25 °C

до флагового листа 5-25 °C

до флагового листа, 5-25 °C

Періодичність застосування

1 раз

1 раз

1 раз

1 раз

1 раз


 
             Всі перераховані вище препарати відмінно борються з дводольними широколистими бур'янами. Більшість гербіцидів потрібно вносити за 3 години до опадів. Хоча деякі препарати стійкі до змивання. У всякому разі дивіться детально інструкцію.


Гербіцид для соняшника


             Соняшник сильно засмічується в перший етап зростання, тоді бур'яни порівняно ростуть швидше. Тому після сходів складніше боротися з бур'янами. У такому випадку потрібно максимально знищити зайву рослинність перед посівом.


Геліантекс - універсальний гербіцид, який підходить для застосування майже на всіх гібридах соняшнику. Діюча речовина - галауксіфен-метил. Дозування - 0.045 л / га. Даний препарат стійкий до змивання і не має обмежень в сівозміні. Відмінно бореться з лободою, амброзією та іншими бур'янами. Має широке вікно застосування від появи 4-x справжніх листів дo початку cтaдіі «зірочка». Гербіцид можна змішувати з іншими препаратами, але з тими, які на основі імазамокс і імазапір ні в якому разі не можна.


Квін Стар Макс (аналог Міура) - широко використовується для боротьби з бур'янами на різних культурах (масляні, бобові, овочеві, ріпак, буряк). Діюча речовина - хізалофоп-п-етил. Дозування - 0.6-1.2 л / га. На відміну від всіх перерахованих вище гербіцидів, цей потрібно використовувати тільки при теплій погоді 15-25 ° C. Не чинить негативний вплив на наступні культури.
 
 Рекомендації при роботі з гербіцидами

  • Як і який вибрати гербіцид?

Введите название своего региона и выберите его из выпадающего списка