Як вибрати зернову сівалку? Сівалка Ніка-4.

З кожним роком, фермери України намагаються модернізувати свій парк сільгосптехніки, щоб підвищити продуктивність роботи. Адже ми розуміємо, як важливо використовувати якісну техніку в роботі сільського господарства. Гарна техніка - запорука врожайності. Часто відбувається так, що купили новий дорогий апарат, а результату немає. Не завжди висока ціна - показник якості. До вибору техніки потрібно підходити виходячи з спеціалізації вашого виробництва.


             Один з перших етапів вирощування - це посів. Від того яким агрегатом ви посієте, залежить результат сходів і подальша врожайність. Звичайно тут ще більшу роль відіграє якість посівного матеріалу і передпосівна обробка грунту. Коли виникає питання про покупку сівалки, важливо враховувати безліч факторів, щоб вибрати максимально ефективний агрегат. При виборі посівного агрегату важливо орієнтуватися не на популярність бренду і його вартість, а на умови роботи вашого виробництва.


             Фактори, які треба взяти до відома при виборі сівалки:
 
 

1) У господарстві повинен бути хоча б один трактор потрібної потужності для агрегатування з сівалкою. При вологому грунті, поганій обробці та інших несприятливих факторах трактору буде складніше працювати з агрегатом. Тяговий опір сівалки в работі, значно перевіщує вказані значення.

 

2) Якщо враховувати розміри поля, то на великих ділянках комфортніше використовувати сівалки з широким захватом; на невеликих полях - з захопленням поменше.

 

3) Якщо ваше підприємство використовує мінімальну обробку ґрунту, то оптимально застосовувати дискові сівалки з великим тиском на диск або анкерні сівалки. А для посівів по стерні краще підібрати сівалку культиваторного типу. У будь-якому випадку є ризик, що агрегат не підійде для грунтово-кліматичних умов регіону. У цій ситуації єдиний і правильний вихід - провести випробування сівалки на ваших полях або покластися на досвід сусідніх підприємств.

 

4) У разі якщо поля розміщені на дистанції один від одного, краще вибирати сівалку з бункером на рамі, такий варіант набагато компактніші для транспортування.

 

5) Важливо розібратися, чи потрібна функція одночасного внесення добрив. Такий варіант начебто і універсальний, але в той же час втрачається продуктивність, адже збільшується кількість проходів по полю для дозаправки.

 

6) Якщо купуєте сівалку з прикочуючими катками, беріть зі знімними. При вологій погоді їх не рекомендується використовувати.

 

7) Ширина захоплення пристрою повинна бути кратною ширині захоплення інших використовуваних в роботі агрегатів.


             У цій статті розглянемо, вельми розрекламовану сівалку вітчизняного виробництва. Чи справді вона така гарна і яким господарствам підходить.
Зернова сівалка Nika 4 (СЗМ-4) - це механічний причіпний агрегат, який агрегатується з тракторами тягового класу 1.4. Дане обладнання українського виробництва компанії «Велес-Агро» поєднує в собі дві функції: посів та внесення мінеральних добрив.


             Якщо у вашому господарстві немає ще такого агрегату, як завантажувач сівалок, то його можна придбати на вигідних умовах у виробника Делліф. Ознайомитися з характеристиками можна за посиланням Завантажувач сівалок.


                                               Переваги сівалки Ніка 4

Вага досить велика, з навантаженими баками досягає до 3-х тонн, тому нею працюють навіть по нульовому обробітку.

Дуже зручне регулювання глибини, в порівнянні з іншими виробниками, можна кожне колесо відрегулювати індивідуально.

У бункер поміщається до 16 мішків ячменю, це дозволяє працювати без постійних дозагрузок.

Транспортне положення дозволяє з легкістю перевозити сівалку.

На сівалці встановлено маркера.

Є можливість внесення добрив одночасно з посівом.

Дуже добре справляється зі своєю функцією посіву, якщо її правильно налаштувати.

Завдяки двом пружинам на сошнику тиск можна накручувати до 120 кг.

 

 

                                     Недоліки сівалки Ніка 4

Іноді зустрічається проблема з підйомом, можливо потрібно почистити регулятор потоку гідравліки або взагалі його замінити.

Складно повністю вичистити відділення добрив. Потрібно повністю відкручувати дно і зернові шланги. На очистку може піти до 3-х годин.

При дрібносім'яному висіві, сильно забиваються шланги і це неможливо проконтролювати і усунути.

Трохи поганий огляд, ніжку на сівалці потрібно або збільшити по ширині або перемістити назад на 10 см.

Не дуже якісні прикатуючі колеса (цей момент ще може залежати від типу грунту). Однієї пари вистачає на 100 га посіву. Тому краще відразу взяти два комплекти.


 Даний агрегат не можна назвати дешевим, але його вартість повністю виправдовується, якщо підбирати згідно з усіма умовами роботи підприємства і клімату. На вітчизняному ринку безліч пропозицій, але саме ця сівалка зібрала найбільшу кількість позитивних відгуків. Звичайно, дрібні недоробки є, але вони незначно впливають на головну функцію сівалки - посів, і це головне.


  • Як вибрати зернову сівалку? Сівалка Ніка-4.

Введите название своего региона и выберите его из выпадающего списка